Bydlíte v rodinném domě s balkónem a přemýšlíte nad tím, jak z něj přes léto udělat dokonalé relaxační místo? Ano, lze to i u balkónu v bytě. Svou velikostí se sice nevyrovná terasám u rodinných domů, ale i přesto dokáže překvapit. Dopřejte si ledovou kávu a trochu odpočinku na svém balkóně.

Balkón je potřeba pořádně promyslet

Při zařizování menších balkónů je potřeba dobře přemýšlet, protože vám prostor nedovoluje se pořádně rozhýbat. Někteří z vás si nechávají přes letní dny na balkóně sušit prádlo. Je to normální, protože se dočkáte rychleji suchého prádla. Bohužel se to nehodí, pokud chcete balkón jako relaxační koutek. Zajímá vás proč? Neměli byste se kam posadit, protože by vás neustále otravovalo mokré prádlo. Zkuste si alespoň během svého volna pořídit domácí odkládací prostor pro vyprané prádlo. Jakmile budete mít vždy chuť vypít si kávu na balkóně, jednoduše umístíte vyprané prádlo například do obývacího pokoje.

Nábytek na balkón zkrátka patří!

Pořiďte si na balkón alespoň menší nábytek. Nemusí se jednat hned o celý jídelní stůl, ale na odpočinek vám v klidu postačí menší stolek a dvě židle. Pokud se vám doma neválí přebytečný nábytek, nemusíte okamžitě běžet do obchodu pro nový. Zkuste se zeptat rodiny nebo známých, jestli neví o něčem, co byste si mohli na letní měsíce vypůjčit. Nejčastější volbou pro balkónový nábytek bývají skládací židle, které při odchodu jednoduše složíte a máte hotovo.

Dekorace až na konec

Určitě budete souhlasit, že nechcete mít na balkóně jenom nábytek. Oživte trochu svůj odpočinek pomocí venkovních rostlinek. Pocit přírody vám zvedne při pití kávy náladu a vy se tak budete cítit jako znovuzrození. Sáhnout můžete i po bylinkách, které se rozhodně v žádné domácnosti neztratí.

Trvejte na tom, aby vás při volném čase nikdo nesledovat a dopřejte si vlastní soukromí. Jak? Dnes lze v každém obchodě zabývajícím se bydlením pořídit různé látkové zástěny, které vám pomohou k maximálnímu soukromí při volných chvílích. Vy si tak s partnerem budete moci v klidu vypít kávu nebo si dopřát romantickou večeři při svíčkách.