Nedávno jsme překročili do nového roku, ve kterém nás čekají nové výzvy, a to i z oblasti bydlení a barev. Jestliže plánujete v tomto roce nové změny, možná byste se měli začít soustředit na červenou barvu. Červená barva v interiéru je stejně jako v roce 2018 i pro tento rok významnou a velmi oblíbenou barvou. Konec konců se není čemu divit, jde o nádhernou barvu, která v sobě ukrývá oheň a krev. Zároveň se jedná o barvu lásky, takže se skvěle hodí například do vaší ložnice. Dávejte si však pozor na odstín, abyste to příliš nepřehnali.

Červená barva v interiéru

Nemusíte během vteřiny sáhnout po první červené barvě a následně vymalovat celý byt. S touto barvou musíte zacházet opatrně, a právě z tohoto důvodu byste ji měli zvolit pouze do jedné místnosti. Ideálním řešením je například již jednou zmíněná ložnice nebo obývací pokoj. Zvolte takový odstín, který nebude příliš tmavý. Jak jsme psali v několika článcích, při malování můžete zvolit 2 ku 2. Co to znamená? Jednoduše to, že dvě stěny necháte bílé a zbylé dvě vymalujete červenou barvou. Jedině tak můžete poté dokoupit nádherné a padnoucí dekorace, které celé místnosti dodají tu správnou šťávu. Červená barva v interiéru dokáže zázraky, pokud se to s ní ovšem nepřehání.

červený interiér je barvou roku

Pro malé místnosti je červená barvou snů

Zvlášť pro malé místnosti bude červená barva v interiéru působit velmi pozitivním dojmem. Jestliže jste se rozhodli vymalovat červenou barvou dětský pokoj a ne ložnici, pak se vám možnosti otevírají. Do dětských pokojů se často používá koberec. Při využití červené barvy nemusíte zvolit variantu celého koberce, kdy bude přes celou místnost, ale pouze tzv. středový. To znamená, že budete mít například plovoucí podlahu a ve středu místnosti překrásný menší červený koberec. V neposlední řadě nezapomeňte na červené květináče a květiny, které nesmí chybět v žádné místnosti.