Zařídit vhodně obývací pokoj není úplně snadné. Měl by totiž být praktický, pohodlný i působit esteticky. Jak na to správně?

Na co dbát při zařizování obývacího pokoje

Rozmístění nábytku je vhodnější volit spíše diagonální. Pokud je to možné, tak pohovku nebo alespoň křesla a konferenční stolek rozestavíme do prostoru. Uspořádání nábytku podél zdí je sice stále asi nejoblíbenější, nicméně v pokoji obestavěném nábytkem můžete takto vyvolat dojem, jako byste byli zavření v krabici. Jestliže to jde, zkuste se takovému způsobu zařizování proto vyhnout.

Výše citovanou zásadu bychom neměli podceňovat, obývací pokoj je totiž bezmála vizitkou celého našeho bytu. Řiďte se dostupným místem. Jestliže v pokoji dostatek prostoru není, nemusíte mít velkou rohovou sedací soupravu a několik křesel. Pořiďte si raději samostatná křesla. Lze je nechat i v jiných místnostech v bytě a případně je pro návštěvu do obýváku přesunout.

Totéž platí i o obývací stěně. Rozhodně není nutné, aby zabírala celou jednu zeď a vy jste v ní měli vystavenou sadu památečního nádobí po babičce, suvenýry ze všech dovolených a k tomu ještě fotografie širokého příbuzenstva. Sklo patří do kuchyně a ručníky zase do skříní. Televize, pár drobných dekorací, případně něco ke čtení v obývacím pokoji úplně stačí.

Jak vybrat nábytek levně a účelně

Sektorové sestavy nahradily tak v současných obývacích pokojích jednoznačně nahradily subtilnější skříňky a poličky. K vizuálně odlehčenému dojmu přispívají i použité materiály. Masiv zůstává nestárnoucí klasikou, lze jej ale zkombinovat s prosklením, díky čemuž působí výsledek velmi luxusně.

Takový nábytek ale přirozeně představuje i vyšší finanční investici. Pak máte v podstatě dvě možnosti. Jednak můžeme nakoupit levné obývací stěny z jiného materiálu, například lamina. Případně si počkat na akční nabídky. Vyplatí se vám proto sledovat například slevy na Sconto nábytek a další populární české obchody s nábytkem.