Tento styl nabývá za poslední léta stále víc na oblíbenosti a není se čemu divit. Zakomponování hrubých továrních materiálů do klasického bydlení má něco do sebe. Původně tento styl vznikl po opuštění průmyslových objektů, které se rekonstruovaly po jejich prodeji.

V jednoduchosti je krása

Tento styl nijak neoplývá mnohými ozdobami či polštářky na každém volném místě vašeho gauče. Svou inspiraci čerpá z prostředí průmyslových prostorů továrních hal. Plechový stolek či kovová stropní lampa jsou přesně to, co v takovém prostoru naleznete. Spojíme-li toto prostředí s černou, šedou nebo bílou barvou získáme velmi zajímavou variaci.

Finance

Protože nejzajímavější a za mně i nejlepší doplňky tohoto stylu jsou dobové tak nevyjdou ani na tolik peněz. Máte doma staré nástěnné hodiny? Výborně! Vezměte štětec, doplňte chybějící barvu, nebo případně odstraňte rez a získáte krásný doplněk. Mnoho lidí navíc předměty jen důkladně očistí a nechají v původním stavu, což přinese ještě větší nádech tehdejší doby. Fantazii se meze nekladou a tomuto stylu ani vůbec neublíží trocha surovosti. Máte v cihlovém domě opadanou omítku až na cihly? Vyčistěte, vkusně doplňte policí, či zavěste televizi, váš industriální styl nabyde ještě větší autentičnost.

Originalita

Zapomeňte na dokonalé a hladké tvary. Každá nesouměrnost je originální a váš byt či dům získá ještě větší nádech tehdejší doby. Mnoho domácností si domu přiveze i starý kus z továrny a zakomponuje jej vkusně do svého interiéru. Vyhrát si můžou i kutilové, stůl vyrobený ze staré palety nebo box ze dřeva se k tomuto stylu perfektně hodí.

Inspirace

Nejste si jistí, jestli vás tento styl dostatečně zaujal? Podívejte se na internet, ve vašem okolí se jistě nachází nejedna kavárna, bar či restaurace zřízená v tomto stylu. Kombinace studeného kovu a teplého dřeva přiláká nejednoho zvědavého zákazníka a majitelé jsou si toho moc dobře vědomi.