Možná v poslední době, a to převážně teď, když se blíží Vánoce přemýšlíte o sušičce na prádlo. Určitě je skvělý nápad, jak si ušetřit spoustu času a v některých domácnostech minimalizovat i výskyt plísní. Jak funguje sušička na prádlo a je to opravdu tak skvělý vynález, jak někteří lidé říkají? Nebo se jedná pouze o další zbytečnost, na které vydělávají pouze výrobci? O sušičkách bude dnešní článek, zůstaňte tedy s námi až do konce.

O co jde v krátkosti?

Jestliže se rozhodnete zakoupit sušičku prádla, měli byste ji mít poblíž pračky. V případě, že nemáte dostatečně velký prostor v koupelně, můžete ji umístit přímo na pračku. Nemusíte se následně po vyprání znovu zohýbat. Jedná se o produkt, který vám ušetří, jak už bylo řečeno v prvním odstavci čas a výskyt plísní. Mimo jiné, a to je to hlavní, vám pomůže získat místo navíc. Zajímá vás, jak? Je to jednoduché, nemusíte prádlo věšet na sušák, který může být v některých případech až otravný. Neustále zakopávání, bouchání apod.

Výhody nekončí!

Kromě ušetřeného místa přináší sušička prádla převážně rychlost. Jakmile do ní vložíte vyprané prádlo, do dvou hodin ho budete mít suché. Pokud tedy perete večer a vložíte poté prádlo do sušičky, ráno se nemusíte bát vlhkého prádla. V klidu si tak do práce můžete odejít v nově vypraném triku. Sušička ponechává navíc i svěží vůni z pračky, nemusíte se obávat, že by po vyndání bylo prádlo bez vůně. Jak funguje sušička? Na to se podíváme v dalším odstavci.

Jak funguje sušička?

Sušička funguje pomocí horkého nebo teplého vzduchu, který se v přístroji tvoří. Vy si předem zvolíte teplotu, které by měla během činnosti sušička dosáhnout. Po nasátí vámi zvolené teploty se vám bude prádlo sušit. Horký vzduch poté bude během krátké doby z oblečení odstraňovat veškerou vlhkost, která na textilu zbyla. Poslední částí procesu je tzv. chladící vzduch. Ten má za úkol zajistit, aby prádlo zůstalo narovnané a bez jakéhokoliv pomačkání. Existují dva druhy sušiček, tím prvním jsou ventilační sušičky, do druhé kategorie patří kondenzační. Každá se zbavuje tekutin a vlhkosti jinak, zatímco ventilační odvádí páru pryč. Kondenzační je na druhé straně vybavená nádobkou, kde odvádí přebytečné množství páry a tekutin.