Postavili jste si, nebo jste si koupili rodinný dům? Pokud ano, neměli byste zapomínat na jednu velmi důležitou věc. A tou je jeho pojištění. Dokáže vás ochránit před nemalým finančním vydáním, které může nastat. Jak správnou pojistku vybrat? Poradíme vám.

Rozsah pojištění

První důležitá věc, na kterou je nutné hledět, je určitě rozsah pojištění. Nutno říci, že dnes se lze setkat se dvěma pojistkami. První možností je pojištěný rodinný dům jako nemovitost. To znamená, že se ochrana vztahuje na stavbu jako takovou. A nejenom na ní, ale tak třeba na váš pozemek. A to i na věci, které jsou umístěné na něm. Třeba na

  • Bazén
  • Altán
  • Stavební a jiný materiál

Druhá možnost nese označení pojištění domácnosti. Jak už plyne ze samotného názvu, tento typ se vztahuje na vše, co je ve vašem interiéru.

Limity pojistného krytí

Jedná se o velmi důležité částky. To proto, že jde v podstatě o maximální sumy, které pojišťovna proplatí v případě škody. Správná částka by měla orientačně odpovídat jak celkové hodnotě nemovitosti, tak i sumě, kterou stojí věci ve vaší domácnosti. Menší částka znamená riziko, že nebude vše proplaceno. Vyšší zase bude zvyšovat cenu pojistky, což není úplně žádoucí. Také je dobré v budoucnu výše částek měnit, s ohledem na to, jak cena nemovitosti stoupá nebo klesá.

pojištění na dům

Cena pojistky

Tu jsme výše zmínili a tak se na ní podívejme blíže. Je poměrně důležitou věcí, jelikož ne každý chce přeplácet více, než je nutné. Pokud jde o zjištění nejvýhodnější pojistky, je cesta poměrně jednoduchá. Je spojena s tím, že je sjednáno online pojištění domu. To bývá mnohem výhodnější, ne sjednání na pobočce. Kromě toho, že si lze pojistku nejvýhodněji sjednat u konkrétní pojišťovny, existují také srovnávače, které pomohou porovnat ceny napříč všemi pojišťovnami. Dá se zjistit, která pojišťovna je s ohledem na vaše požadavky tou nejvýhodnější.