Jak na stěhování, aby vše proběhlo v co nejkratším čase a bez větších problémů? Připravte se na to, že vás čeká několik těžkých dnů. Jestliže chcete bezproblémové stěhování, musíte začít uvažovat již několik týdnů dopředu. Stěhování není pouze o tom, že zavoláte stěhovací firmu a vše je vymalováno. Je to mnohem náročnější činnost, protože se snadno může stát, že vám některé věci stěhování odmítnout převážet. I přes to, že patří stěhování mezi složité úkoly, můžete si to v mnoha věcech usnadnit.

Jak na stěhování snadněji a efektivněji?

Stěhovací služby patří mezi klasické činnosti, které si můžete objednat v několika variantách. Pokud nechcete mít vůbec žádné starosti, můžete si objednat kompletní stěhování na klíč. Tady je však potřeba myslet na to, že se jedná o dražší formu spolupráce se stěhováky. V opačné situaci, kdy si téměř vše zabalíte a připravíte svépomocí, vám budou stačit klasické stěhovací služby. Je pravdou, že vynaložíte mnohem více úsilí, ale na druhou stranu ušetříte finanční prostředky.

Nenechávejte nic náhodě!

Stejně jako při jiných činnostech je potřeba přemýšlet i při stěhování. Zkuste si připravovat své věci už od doby, kdy se poprvé dozvíte o stěhování. V žádném případě byste to neměli nechávat na poslední chvíli, jak to mnozí lidé dělají. Ve spěchu pak pospíchají a mnohdy i na většinu věcí zapomenou. Pokud si tedy budete své věci chystat dopředu, budete to mít mnohem snadnější. Určitě není od věci si vzít volno na stěhování, abyste se nestresovali před prací.

Svépomocí nebo pomocí firmy?

Zabalit pár věcí svépomocí může být snadné, zvládnout však celé stěhování už bývá větším oříškem. Jak se přestěhovat, jestliže chcete ušetřit nemalé finanční prostředky? O tom jsme psali v prvním odstavci. Zkuste většinu věcí zabalit svépomocí a co půjde, můžete odvést svým osobním automobilem. Nezapomínejte na to, že stěhovací firmu budete platit od hodiny, to znamená, že čím více věcí zvládnete vy, tím lépe pro vás. Rozhodně byste neměli celou činnost provádět sami, nemuselo by se vám to vyplatit. Stěhovací firmy jsou pojištěné a mimo jiné vám zařídí veškerý potřebný materiál.

Začínáme balit aneb jak na stěhování?

Začněte všemi drobnostmi, které máte ve vitrínách nebo na různých skřínkách. K tomu budete potřebovat měkkou textilii nebo noviny, aby se věci v krabicích nerozbily. Mějte vždy po ruce více krabic, pokud vám některá zbyde, nic se neděje. V opačném případě by to mohlo být horší. Není totiž příjemné při stěhování zjistit, že vám nebudou stačit krabice. V neposlední řadě krabice označte, abyste v novém bytě nebo domě věděli, o co se jedná. Jak na stěhování spotřebičů? Volno na stěhování se vám bude hodit zejména při přípravě spotřebičů. I spotřebiče je totiž potřeba připravit, jestli se v nich něco nachází, jako například talířky nebo plechy, zabalte je zvlášť. Ve spotřebičích by nemělo nic zůstávat, a to z toho důvodu, aby se zevnitř neporouchaly.

Volno na stěhování budete rozhodně potřebovat

Nepočítejte s tím, že si přivoláte stěhovací firmu a u dveří se s nimi pouze minete. Na to byste měli velmi rychle zapomenout. Vaše asistence bude totiž velmi potřebná. Kromě toho byste si své věci měli rozhodně pohlídat. Reference a recenze jsou sice jedna věc, ale váš osobní majetek věc druhá. Volno na stěhování je tedy úplným základem k tomu, jak se přestěhovat bez problémů.