Nezbytnou součástí každé domácnosti jsou také i spotřebiče, bez kterých bychom si život už nedokázali představit. Jedním takovým spotřebičem je lednička, která nám udržuje jídlo v dostatečném chladu, aby se nezkazilo. Patří tedy do domácnosti, stejně jako dekorace či tapety. Víte však, že se musí lednička čas od času odmrazit? Jestliže ne, tento článek je přesně pro vás. Jak odmrazit ledničku pro opětovné a správné fungování?

Týká se to starších ledniček!

Odmrazování se týká především starších ledniček, které nejsou vybaveny funkcí automatického odmrazování. Pokud vás zajímá, proč se tato činnost provádí, je to snadné. Při dlouhodobém fungování ledničky bez odmrazování se snižuje její funkčnost. Co se naopak zvedá, je spotřeba daného spotřebiče. To jistě nechce nikdo z nás, tak by nebylo od věci tuto činnost provést. Určitě se nejdou lidé, kteří buď to odmrazování nedělají vůbec nebo jednou za rok. Pro plně fungující ledničku by se odmrazovat mělo alespoň dvakrát ročně ne-li častěji. Je pochopitelné, že se jedná o práci, která se nechce dělat nikomu. Na druhou stranu si vezměte úklid. Také je to činnost, do které se neradi pouštíte, ale dokážete si představit, jak by vaše domácnost vypadala? Věnujte tedy i vašim spotřebičům dostatečnou péči. Jak odmrazit ledničku? Jdeme na to!

Jak odmrazit ledničku?

Spotřebič v první řadě odpojte ze zásuvky. Následně otevřete ledničku a vyprázdněte její obsah. Potraviny nacházející se v ní vložte do nejchladnější místnosti. Pokud je venku teplota kolem 0°C či nižší, hraje vám to přímo do karet. V neposlední řadě v první fázi vyjměte ještě všechny police, které by bránily vyčištění a odmrazování ledničky. Počítejte s tím, že vám z ledničky poteče voda. Přiložte k ní kusy starých hadrů pro maximální zachycení vody. Nechte dvířka ledničky otevřené, tím dochází k odmrazování. Vrstvy ledu odstraňujte pomocí jemných škrabek, abyste nepoškodili ledničku. Pracujte v ochranných pomůckách z důvodu nízkých teplot. Po odmrazování se pusťte do čištění ledničky zevnitř. Můžete použít různé přípravky určené pro tyto účely. Jestliže je však použijete, nezapomeňte je následně opláchnout. Po celkové činnosti zapojte ledničku opět do sítě. Po hodině v síti vložte všechny potraviny na svá místa.