Rozmarýn patří mezi oblíbené koření, které si můžete snadno zasadit i v domácnosti. Jeho uplatnění naleznete většinou v zahraničních kuchyních, takže jestli máte rádi cizí jídla, je rozmarýn tou správnou volbou. Jestliže si nevíte rady, jak pěstovat rozmarýn, nemusíte se obávat, že by to byl složitý proces. Při troše nastudování to jistě zvládnete i vy sami. Pojďte se s námi podívat na krásně voňavé koření, které může okouzlit celou domácnost.

Informace o rozmarýnu

Ještě, než se pustíme do toho, jak pěstovat rozmarýn, měli byste znát alespoň pár základních informací. Původ rozmarýnu sahá až do daleké historie, kde byl využíván nejenom jako koření, ale převážně pro lékařské účely. Pochází ze středozemního moře a dodnes je tam považován za jakousi božskou rostlinku. Jedná se o zelený keř, který může dorůst výšky až 2 metrů, bude-li mít dokonale vytvořené podmínky. Na rostlince si můžete všimnout krásně namodralých až nafialovělých květů, které se klubou z úžlabí.

Jak pěstovat rozmarýn: začínáme

V první řadě je správné říct, že rozmarýn nemá rád příliš vlhké prostředí. Dodejte tedy tomuto koření dokonale připravenou půdu, na kterou bude svítit sluníčko. Budete-li tedy rostlinku pěstovat doma, neměli byste jeho zalévání v žádném případě přehánět. To stejné platí o květináči, ten nesmí být ponořený ve vodě. Vodu rozmarýnu dopřejte až tehdy, kdy cítíte, že je zemina opravdu hodně vyschlá. V době, kdy jsou pro rozmarýny výborné podmínky nezapomínejte rostlinku přihnojovat.

Jak pěstovat rozmarýn: pokračujeme

Máte rostlinku venku a blíží se konec října? Pak byste ji měli umístit do teplejšího prostředí, a to z důvodu, aby neumřela. Vytáhnout ji můžete až od poloviny května, kdy je počasí opět pro rostlinku přívětivé. Během zimy snižte počet zalévání, jinak by rostlinka mohla velmi snadno a rychle uhnít. Jestliže chcete mít z rozmarýnu i překrásnou dekoraci, můžete si tomu dopomoct pomocí častého zastřihávání a následnému upravování.