Pokud jste si právě z obchodu přivezli podlahovou krytinu a přemýšlíte nad její instalací svépomocí, měli byste znát základní pravidla. Ještě před tím, než vám popíšeme jednoduché body, pomocí kterých to zvládnete sami, musíte si být jistí, že to zvládnete. V případě, že si netroufáte, raději nechte tuto činnost odborným pracovníkům, kteří mají s pokládáním podlahy zkušenosti. Jak položit plovoucí podlahu svépomocí hravě a efektivně? Předem vás chceme upozornit na to, že to nebude vůbec snadný úkol. To platí dvojnásobně tehdy, pokud bydlíte v panelovém bytě.

Začínáme s prací

Jak jistě víte, před začátkem každé činnosti si musíte přečíst alespoň pár článků, které se vás budou snažit nasměrovat správným směrem. Není to pouze o tom, že přijdete, položíte plovoucí podlahu a odcházíte s dokončenou prací. Jedině zkušený odborník vám poradí, jak postupovat ve vašem případě a jaké volit postupy. Každý byt je individuální, ne u každého je tato práce považována za snadnou. Z prvního odstavce již víte, že jde o složitou práci, při které musíte uvažovat. Stále si na činnost troufáte sami a nechcete utrácet finanční prostředky? Počítejte s tím, že dokončená práce nemusí být ve stoprocentní kvalitě.

Jak položit plovoucí podlahu

Jestliže začínáte s pokládáním plovoucí podlahy, bude velkou roli hrát samotný povrch, na kterém budete práci vykonávat. Nejjednodušší práci zažijete tehdy, nebudete-li muset upravovat zem vašeho bytu. Za takové situace stačí před aplikací místo pouze důkladně očistit, aby činnost byla provedena bez větších komplikací. Následně byste měli položit podložky, které se aplikují pod samotnou plovoucí podlahu.

Jakmile budete mít podložky aplikované, můžete se vhrnout na pokládání plovoucí podlahy. Každá podlaha se pokládá jinak a záležet tedy bude na vámi zvoleném výrobci. Buďte při této činnost opravdu velmi pečliví a opatrní. Pro maximální klid si návod přečtěte pro jistotu vícekrát, aby odvedená práce byla úspěšná. V neposlední řadě instalujte soklové lišty.

S úpravou podlahy v bytě

Jak položit plovoucí podlahu, jestliže není povrch v bytě rovný? Tady bude postup podobný, jen s tím rozdílem, že budete muset práci rozšířit o tři věci navíc. Po očištění povrchu sáhněte po penetraci, pomocí které ošetříte danou podlahu. Dalším krokem, se kterým jste se u předchozího odstavce nesetkali je stěrkování. Po stěrkování přichází na řadu broušení stěrky a poté už pokračujete podle předchozích bodů od pokládání podložek.