Každý touží mít po příchodu do domácnosti příjemnou vůni a zvlášť teď, když se blíží vánoční období. Většinou se vydáte do obchodu a pořídíte si zbytečně předražené spreje, ze kterých následně jenom bolí hlava. Věděli jste však, že aby byla vaše domácnost voňavá, stačí vám k tomu pár věcí, které máte možná i doma? Pokud je doma nemáte, na rozdíl od drahých osvěžovačů je pořídíte za pár korun, a to téměř všude. Jak provonět domácnost a mít tak nádherné Vánoce a poté i celý rok? S tím vám rádi pomůžeme v dnešním článku, který se tímto tématem bude zabývat.

Jak provonět domácnost?

Místo drahých osvěžovačů vzduchu, které jsou navíc umělé, vyrobte si vlastní přírodní vůni. Vezměte si například sklenici z okurek a do ní vložte veškeré voňavé ingredience. Výhodou této metody je, že si sami zvolíte, co se bude ve sklenici nacházet. Použít tak můžete od skořice, citronu, přes různé bylinky až po mandarinku či pomeranč. Mimo jiné bude tento osvěžovač sloužit skvěle jako dekorace do pokoje.

Gelové vůně

Gelové vůně dodají interiéru rodinného domu nebo bytu nádherné barvy. K tomuto výrobku budete potřebovat želatinu, která je pro tento typ činnosti určená. Následně můžete využít sílu éterických olejíčků. Éterický olej dodá želatině dvojnásobnou vůni a vaše domácnost se tak provoní skrz na skrz. Postupujte vždy podle předepsaného návodu od výrobce želatin.

Krásná vůně na talíři

Jak provonět domácnost pomocí snadného receptu? Potřebovat k tomu budete především hluboký talíř, na který poté vložíte opět své oblíbené ingredience. V konečném výsledku se můžete těšit na mnohem silnější vůni než při tvorbě stejného receptu ve skleničce. Talíř je otevřený, a tak propouští vůni ve větším množství. Přidat tedy můžete vonné bylinky, sušené ovoce a pár tyčinek skořice. Ať už si zvolíte jakýkoliv recept na provonění domácnosti, nezapomínejte na to, že záleží pouze na vás, jaké suroviny si zvolíte.

Další zajímavé články: