Stará skříň nemusí v moderním interiéru příliš zapadnout, a tak nezbývá nic jiného než vzít situaci do vlastních rukou. Skvělým řešením může být renovace skříně, která navrátí starému nábytku moderní vzhled. Kromě toho, že bude nábytek hezky vypadat, výrazně to prodlouží i samotnou životnost. Nemusíte utrácet zbytečné finanční prostředky za odborníky, protože to hravě zvládnete i sami. Mimo jiné za odbornou pomoc byste zaplatili ve finále více než za nový kus nábytku. Jak renovovat starou skříň a navrátit jí tak moderní design?

Jak renovovat starou skříň?

Skříň patří v domácnosti mezi velmi potřebný a využívaný nábytek, bez kterého by se jistě nikdo z nás neobešel. Když přicházíte k tomuto zázračnému nábytku na úschovu věci, stojíte o to, abyste se za něj nemuseli stydět. Zvlášť v těch případech, kdy si na návštěvu pozveme rodinu nebo přátelé. Jestliže jste domácí kutil nebo je vám starého nábytku líto, je renovace tím správným řešením pro vás.

Renovace: 1. tip

Nemusíte sáhnout ihned po barvách, trh nabízí mnoho ideálních řešení. Znáte samolepící tapety, které jsou vhodné téměř na cokoliv? Pak je můžete snadno využít i na vaši šatní skříň. Výhoda této metody spočívá převážně v rychlosti, kdy během pár minut budete mít skříň podle vašich představ. Nedržte se nudné jednobarevné varianty a buďte originální. Samolepící tapety se prodávají v mnoha různých barevných variantách s pěknými vzory. Je to pouze na vás, pro jakou se rozhodnete. Při výběru se neohlížejte jenom na barvy, ale i materiál, ze kterého je tapeta vyrobena. Při lepení by skříň měla být zbavena všech nečistot a mastnot. Jedině tak budete mít zaručený sto procentní výsledek. Jak renovovat starou skříň pomocí barev?

Stará a stále velmi častá metoda

Nejoblíbenější a nejpoužívanější metodou stále zůstává natírání starého nábytku. Je to z toho důvodu, že se lidé nechtějí pouštět do něčeho nového, co nemají pořádně odzkoušené. Jestliže se tedy rozhodnete pro tuto variantu, dbejte na tři důležitá pravidla. Prvním je výběr barvy, která je určena pro renovaci a nátěr nábytku. Druhé pravidlo znáte z předchozího odstavce a jedná se o čištění skříně. Ta by i při využití této techniky měla být zbavena všech mastných fleků a nečistot. Pokud by se tak nestalo, mohlo by to negativně ovlivnit výsledek vaší práce. Posledním krokem je zdrsnění povrchu pomocí brusného papíru.

Další zajímavé články: Jak přetřít nábytek