Dnešním tématem jsou růže, které patří mezi velmi oblíbené květiny především u žen. Jejich červená barva, která je symbolem lásky na ženy působí velmi pozitivním dojmem. To dokazuje také to, že v případě špatné péče o růže by vám to vaše drahé polovičky nejspíš neodpustily. Na podzim je potřeba růže prostříhat a to tak, aby jejich péče byla stoprocentní. Jak stříhat růže na podzim pro jejich maximální spokojenost? Na to se podíváme v tomto článku. Mimo jiné se také dozvíte, jak pěstovat růže, které jsou znakem spokojených žen.

Jak pěstovat růže?

Začneme pěkně od začátku, abyste se sami rozhodli, jestli se do pěstování růži vůbec pustíte. Chybou majitelů zahrad je v podceňování základních a zároveň velmi důležitých bodů pro tuto překrásnou květinu. Mezi potřeby růží patří velký prostor pro jejich plný rozvoj. Kromě toho by se mělo jednat o místo s dostatečnou propustností světla a slunce. Při pěstování si důkladně nastudujte informace, jaký druh držíte v ruce. Jde o to, že některé růže mohou nečekaně růst do šířky. V takových případech rozhodně nemůžete sázet květiny hned vedle sebe. Součástí růži je i jejich správná péče, která by rovněž měla být vámi nastudovaná. Sestříhávat byste tak měli pouze tehdy, kdy je to podle správných norem.

Jak stříhat růže na podzim?

Stromkové a keřové růže je nutné stříhat na podzim, nejlépe tedy buď to v říjnu nebo listopadu. Provádíte se to v rozmezí 5 až 8 oček. Nevíte, co jsou to očka? Jedná se o začátek růstu větvičky s lístky. Nemusíte se ničeho bát, že byste si nevěděli rady. Jestliže si přečtete naše tipy a následně se podíváte na své růže, během chvíle zjistíte, jak stříhat růže na podzim. Pozor! Očka musíte zastříhávat v prostorách, které směřují ven od středu narůžovělého keříku. Buďte opatrní a střih vždy provádějte 10 až 20 milimetrů od místa, kde se nachází očko. Postupujte od kořene očka směrem nahoru.