Svatební veselí 

K originalitě a jedinečnosti svatby vaší nejlepší kamarádky či kamaráda můžete přispět i vy. Čím? Neotřelým programem na svatební veselici.

Tatam je doba, kdy jedinou náplní svatebního večera bylo házení kytice, sundávání podvazku nebo osahávání hrudníků. Netáhne už ani svatební tombola nebo tanec s balónky. Jednoduše proto, že jde o věci, které se dají očekávat. Chceme-li být originální, dá nám to možná více práce, efekt jedinečnosti je ale zaručen.

 

Novomanželé versus svatebčané

Aktivity na svatební zábavu můžeme rozdělit na dvě velké kategorie. První kategorií jsou takzvané hry pro novomanžele, v nichž hlavní roli hrají sami novomanželé. Oni se stávají strůjci zábavy, kterou se baví přítomní svatebčané. Příkladem takové hry jsou všetečné otázky, na které ženich s nevěstou odpovídají zdvihnutím boty.

Druhou kategorií jsou aktivity, které probíhají paralelně celý večer a mají za úkol zapojit pro změnu svatebčany. Výsledek společného snažení může být milým kolektivním dárkem pro novomanžele. Příkladem je svatební strom s otiskem prstu všech hostů. To není problém! Můžete si vzít rychlý úvěr online a koupit, co chcete!

Jste-li jedinými organizátory večerní zábavy, myslete na to, že je dobré zařadit oba typy aktivit. Kolik her naplánovat záleží na tom, jaké povahy jsou novomanželé (zda se rádi předvádí či naopak), jaký je harmonogram večera, jaké jsou časové možnosti atd. Většinou totiž méně znamená více. Představa, že by se během večera mělo stále něco dít, je mylná. Důležitý je pro novomanžele i prostor se s hosty setkat, promluvit, zatančit si.

A jak to tedy vymyslet? Zásadním předpokladem plánování programu je, že dobře znáte alespoň jednoho z novomanželů. Jinými slovy, víte, čím se živí, jaké má záliby nebo v čem se vyzná. Od tohoto bodu se odrazte. Buďte kreativní a dejte prostor humoru. Poraďte se s dalšími přáteli: víc hlav víc ví, a pokud si k přemýšlení otevřete láhev dobrého vína, z množství asociací jistě vzejde něco neotřelého.

Pár tipů pro začátek

Je váš kamarád blázen do motorek? Připravte mu simulaci motokrosové jízdy. Usaďte jej na židli a nezapomeňte ho vybavit helmou, dresem a volantem. Na dráze může závodníka čekat leccos. Od jemného deštíku až po nepropustné křoví. Jako výhra se pak samozřejmě nabízí polibek od krásné novomanželky.

Pracuje vaše kamarádka v oblasti zdravé výživy? Vyzkoušejte ji. Namixujte nejrůznější zeleninu a ovoce a spojujte vždy několik ingrediencí dohromady. Se zavázanýma očima pak může s asistencí svého manžela ochutnávat a poznávat, z čeho je vzorek vyroben. Jako odměna úspěšné degustace může posloužit třeba domácí kuchařka.

Je společným zájmem obou manželů turistika? Pak se přímo nabízí otestovat jejich spolupráci. Nechte je postavit stan přímo na tanečním parketu.

Společným dílem může být i kulinářská činnost. Například když se oslepený ženich, pod vedením novomanželky, pokusí nazdobit jednoduchý dortový korpus ovocem a šlehačkou.
Vášnivým tanečníkům je možné připravit vlastní svatební StarDance. Obnáší to ale sehnat pár ochotných tanečníků, kteří na hity světového formátu zatančí kousek z Hříšného tance, Michaela Jacksona nebo slowfox na hudbu z Titanicu.

Otázky na novomanžele? Ano, ale…

Využít se dá také již zmíněná hra, při které novomanželé odpovídají na otázky. Aby ale byla opravdu originální, poslouží v tomto případě pouze jako podklad pro další zábavu. Připravte si na novomanžele několik otázek, na které se odpovídá číslem.

Je samozřejmě nutné, aby každý z novomanželů obdržel sadu kartiček s číslicemi, pomocí kterých bude odpovídat. Mezi otázkami se musí objevit dotaz na počet dětí a na hodinu, ve kterou budou novomanželé během týdne vstávat. Po zodpovězení všech otázek hru jednoduše uzavřete. Po delší časové proluce hra pokračuje. Těžíme při ní z informací, které jsme získali. Zajímá nás samozřejmě počet dětí a čas vstávání. Pokud se na svatbě vyskytuje dostatek dětí, využijte je jako aktéry této hry. Nemáte-li k dispozici děti, musí se najít ochotníci z řad dospělých, kteří se na chvíli dětmi stanou. Připravte scénu rodinného vstávání. Deky a polštáře, na které si děti lehnou, stůl částečně připravený ke snídani (mléko a čokokuličky, nebo jednoduše něco ze svatebního rautu). Poproste ženicha a nevěstu, aby všem přítomným svatebčanům předvedli, jak u nich doma bude vypadat ráno.

Novomanželé musí vzbudit děti, (které by měly umět trochu vzdorovat), obléct je a posnídat s nimi. Hra je vtipná tehdy, když si manželé nastaví hodinu vstávání příliš pozdě a počet dětí je co nejvyšší. Ale i v opačném případě je na co se dívat. Například online půjčovací služba Viva Credit okamžitě vydává mikroúvěry ve výši až 20 tisíc korun a úvěr je poskytován bez úroků při prvním uplatnění.

Něco pro svatebčany

Pokud máte doma navíc pěknou láhev od vína, připravte k ní pár lístečků a nechte svatebčany, aby na ně psaly novomanželům vzkazy. Vzkazy se poté vhazují do láhve, která se po naplnění zapečetí voskem, a novomanželé si ji otevřou nejdříve za dvacet let.

Pro případ, že by se spolu manželé někdy nudili, jim svatebčané mohou připravit tipy, jak se zabavit. Tyto rady se opět píší na lístečky. Pro zahnání nudy v manželství pak stačí jeden z lístečků vylosovat a zrealizovat jeho obsah. Můžete si tak jako svatebčan zajistit návštěvu novomanželů u sebe doma, poslat je pouštět draky, nebo je ponouknout k pikniku v jejich obýváku. Jiným tipem této aktivity je, že se „úkoly“ zapisují přímo do pořízeného kalendáře. Každý svatebčan si tak může vybrat konkrétní den, ve který mají novomanželé něco společně udělat, prožít, splnit.

Náročnějším typem úkolu je společná kresba portrétu novomanželů. Jejich společnou fotografii několikanásobně zvětšete a rozdělte do sítě. Každý díl sítě označte a fotku rozstříhejte. Připravte si ještě jednu síť, se stejným označením, na čistý papír. Každý ze svatebčanů si jeden dílek rozstříhané fotografie vezme a překreslí její obsah do prázdné sítě. Je možné fotku přenášet 1:1 nebo zvětšovat. Jednotlivé dílky lze prodávat a tím novomanželům přilepšit finančním obnosem. Když se dílo zdaří, vznikne opravdu originální originál.

Ať už se ze zmíněných příkladů inspirujete nebo ne, pamatujte, že vynaložené úsilí se vám vrátí. Třeba tak, že z radosti druhých budete mít radost vy sami. Fantazii se meze nekladou, tak směle do toho!

Viva-Credit.CZ