Přichází podzim a s ním i počasí, které nám nedovoluje jezdit na své chaty. I když vaše období na chatě skončilo, pro zloděje naopak začíná nová sezóna. Každým rokem je to stejné, zloději si vytipují chatky, o kterých ví, že jsou přes podzim a zimu prázdné. Výrobci ovšem na tyto případy myslí, dnes je několik způsobů, jak můžete chatku ochránit. Záleží pouze na vás, jaké prevence budete aplikovat a kolik finančních prostředků jste ochotni investovat. Jak zabezpečit chatu, aby neměli zloději volnou ruku? Není to pouze o tom, zakoupit zabezpečovací systémy a myslet si, že už nemusíte hnout ani prstem. Prevence začíná u maličkostí, které mohou výrazně pomoct odlákat zloděje.

Jak zabezpečit chatu?

Začněte u dveří, které jsou pro zloděje největším lákadlem a zároveň nejsnazší cestou. Zamčené dveře nejsou pro zloděje žádný problém, zvlášť tehdy, kdy se jedná o jednoduchý zámek bez zabezpečovacího systému. Musíte počítat s finanční investicí i do chatky, pokud ji chcete mít zabezpečenou. Pořiďte si proto bezpečnostní dveře se zámkem, které nebude moct zloděj do 15 minut otevřít.

Dveře máte vyřešené, ale tím to teprve začíná. Jestliže se zloděj nebude moct dostat přes dveře, půjde s největší pravděpodobností oknem. Zloději zkouší dveře z důvodu, aby zvuk z rozbitého okna nemohl vyrušit okolí. Okno je u zlodějů mnohdy na druhém místě a v případě, že se nedostane dveřmi, nic jiného mu ani nezbývá. Okna je v první řadě nutné zabezpečit tak, aby do nich nešlo vidět. Zloděj nesmí vědět, co máte uvnitř. Následně je určitě na místě, abyste si pořídili bezpečnostní mříže. Jestliže si zloděj těchto mříží všimne, velmi rychle se otočí a vzdá to. Nepůjde do chatky, která má maximální zabezpečení.

rodinný dům

Jak zabezpečit chatu pomocí bezpečnostních systému?

Stejně jako rodinný dům, máte možnost zabezpečit pomocí systému i svoji chatku. Bezpečnostní systémy jsou v posledních letech v České republice na vrcholu, protože se úspěšné prokázali, jako zodpovědné. Věděli jste, že si můžete zakoupit bezpečnostní systém, který bude napojený na bezpečnostní firmu? Ta v případě vloupání vyšle své lidi na místo činu, aby zkontrolovali daný subjekt. Chatku musíte zabezpečit stejně dobře, jako svůj rodinný dům, protože se jedná o váš majetek.