Často se lidé ptají, jak zarámovat obraz v domácích podmínkách a bez využití služeb odborníka. Jestliže vám jde pouze o zpevnění obrazu, nemusíte se bát, zvládne to opravdu každý. Obraz si kromě toho budete moct udělat podle sebe, což je obrovskou výhodou. Tím nechceme tvrdit, že při využití odborných služeb by tomu tak nebylo. Tady je ovšem výhodou rychlost, a to, že rám vidíte neustále na očích. Jak zarámovat obraz, abyste si ho následně mohli pověsit?

Jak zarámovat obraz v domácích podmínkách?

K tomuto procesu budete potřebovat pouze trochu šikovnosti, ostatní už půjde zcela samo. Dřevěný rám tak může být hotov za malou chvilku. V první fázi je důležité měření, aby byl rám vytvořen na míru obrazu. V profilu L zaměřte délku, kterou následně budete muset uříznout a zabrousit například smirkovým papírem. Hrany nesmějí být ostré kvůli bezpečnosti. Jakmile budete mít dva profily do písmene L hotové, můžete je poté přiložit k sobě. Ještě před tím, než začnete lepit, zkuste obraz do rámu přiložit. Malé detaily můžete upravit jednoduchými pomůckami. Pokud někde utíká nějaký ten milimetr, použijte opět smirkový papír. V případě, že vše sedí, odeberte obraz z rámu a rám zpevněte pomocí kvalitního lepidla. Nezapomínejte na to, že by lepidlo mělo schnout, takže se rámu v žádném případě nedotýkejte.

Tvorba rámu pro obraz pokračuje

Další den po probuzení se ujistěte, že rám drží tak, jak by měl. Jestliže ne, budete muset použít lepidla více a opět vyčkat nějakou dobu. V opačném případě, kdy je lepidlo opravdu pevné, přejděte na další krok, kterým je připevnění poutka. To provedete pomocí jemné vrtačky a šroubku, který po navrtání našroubujete. Velikost očka bude záviset na tom, jak těžký a velký je celkový obraz a rám. Jak zarámovat obraz v dalších krocích? V posledních dvou fázích rámeček natřeme libovolnou barvou či barvami. Fantazie je pouze na vás. Máte rádi barvy a jste veselý člověk? Použijte více než jednu barvu a uvidíte, jak se vaše domácnost rozzáří. Po zaschnutí barev přiložte do rámu obraz a zabezpečte proti vypadnutí například lepící páskou, která nepůjde vidět.