Jak zařídit malý dětský pokoj, jestliže nenabízí tolik prostoru, co klasické pokojíčky? Nemusíte se ničeho obávat, pokud budete plánovat o krok dopředu. Tento problém může nastat i v rodinném domě, kdy při stavbě nemáte finanční prostředky na větší dům. Není to věc, za kterou byste se museli stydět. V případě, že se týká malý dětský pokoj i vás, zkuste se držet našich tipů, protože každý milimetr se počítá.

Jak zařídit malý dětský pokoj?

Začněte s barvami, které by měly být pro optické zvětšení prostoru spíše světlejší. Držet se tedy můžete například klasické bílé barvy, kterou následně upravíte pomocí různých motivů a dekorací. Díky bílé barvy totiž získáte pocit větší místnosti, alespoň co se z optického pohledu týče. Dalšími vhodnými barvami jsou žlutá, jemně oranžová či světle modrá. Jestliže vám nejde o optický prostor, lze sáhnout po jakékoliv barvě. Doporučujeme ovšem, abyste se vyhýbali tmavým barvám, a to z důvodu, že nepůsobí na děti pozitivně.

dětský pokoj pro každého

Nábytek je základem dětského soukromí

Jak zařídit dětský pokoj v oblasti nábytku? Tady to bude o něco složitější. Nábytek by v žádném případě neměl být vybírán od oka a zároveň rychle. S výběrem musíte být opravdu trpěliví, v dnešní době můžete snadno udělat hrací koutky, které ušetří i spoustu místa. Jednou z možností je koupit vyšší dětskou postel, pod kterou umístíte například psací stoleček. Kromě toho může prostor pod postelí sloužit jako úložný prostor. Pomocí úložných boxů, do kterých si dítě naskládá hračky, bude prostor pod postelí tím správným místem. Do jednoho rohu se tak vleze postel, stoleček a boxíky s hračkami. Na šatní skříně vám poté zbyde dostatečně velký prostor. Kombinovat můžete i pomocí poliček, které jsou opět skvělým místem pro uložení hraček, knih apod.

zařízený malý pokojíček

Na malou knihovnu se místo najde

Pokud budete dodržovat předchozí odstavec, vyjde vám prostor pro malou knihovnu. Tam si děti budou skládat nejenom dětské pohádky, ale i učení. Dětská knihovnička dodá prostoru správnou atmosféru. Dítě tak bude mít větší pocit soukromí a lépe se bude orientovat na výběr knihy.