Sázení česneku je nejlepší provádět vždy do příchodu prvního sněhu. Jedná se o období, které je pro tuto zeleninu tím nejlepším. Jak jste si jistě za poslední roky mohli všimnout, počasí se neustále mění. Jaký měsíc je tedy pro česnek tím nejlepším? Rozhodně byste se měli soustředit na listopad, kdy není příliš velká šance příchodu sněhu. Kromě této důležité informace byste měli vědět, jak zasadit česnek, abyste si ho následně mohli vychutnat.

Jak zasadit česnek?

Sázení česneku patří mezi oblíbené práce, které jsou prováděny několika zahrádkáři. Ještě před tím, než se pustíte do samotné činnosti byste si měli dostatečně dobře připravit půdu. Je všeobecně známo, že česnek trpí převážně výskytem různých škůdců, a tak je z bezpečnostního hlediska na místě jej ošetřit. K tomu můžete využít například různé přípravky, které se mohou pyšnit pozitivními recenzemi. Jeden z účinných přípravků je například Sulka, která se běžně používá.

Sázení česneku: pokračujeme v práci

Jakmile budete mít česnek ošetřený a půdu připravenou, můžete se pustit na další krok. Tím je samotné sázení česneku, které provedete zamáčknutím přibližně do 6 centimetrové hloubky. Nejúčinnější metodou je sázení v řádcích, jen si dávejte pozor na to, aby měli dostatečný prostor pro růst. Volte tedy raději mezi česneky větší mezery, aby nedocházelo k nárazům dvou a více česneků. Každým rokem sáhněte vždy po nové ploše pro umístění česneku, a to z důvodů minimalizování předchozích škůdců. Zvlášť tehdy, jestliže jste na předchozí zelenině na některé škůdce narazili.

Pěstování česneku

V předchozích odstavcích jsme si ukázali, jak zasadit česnek. Pojďme se teď podívat na pěstování česneku v kostce. Pro úspěšné pěstování je potřeba mít kvalitní a zároveň hlinitopísčitou půdu, na to buďte velmi opatrní. Mimo jiné se soustřeďte také na kompost, který by měl být rovněž vyzrálý, tedy kvalitní. Sklizeň česneku probíhá většinou v rozmezí od června do srpna, jedná se tedy o letní měsíce.