Skákání na trampolíně je velmi oblíbenou činností a zvlášť u majitelů rodinných domů, kteří je mají celoročně na svých zahradách. To však není přes zimní období úplně nejlepším řešením. Příliš nízká teplota může trampolíně uškodit. Jak zazimovat trampolínu, abyste ji v příštím roce mohli opět vytáhnout nepoškozenou? Nemusíte se bát, není to nic složitého. Stačí dodržovat pár základních bodů, které jsou pro úschovu trampolíny důležité.

Skákání na trampolíně v zimě končí!

Je pochopitelné, že když je venku zima nebudete se trampolíně věnovat. Je to z toho důvodu, že to není vhodná zábava na zimní období. Jednoduše řečeno, skákání na trampolíně patří k létu, kdy je zahrada rozkvetlá a venku je teplo. Přes zimu byste tedy trampolínu měli pořádně zazimovat. Pokud byste tak neučinili, hrozilo by její popraskání, což by mohlo vést k poškození celého produktu.

Jak zazimovat trampolínu?

Možná vás teď ze všeho nejvíce zajímá, jak zazimovat trampolínu pro příští sezónu. Jestliže jste si mysleli, že ji pouze přikryjete libovolnou plachtou, tak na to velmi rychle zapomeňte. Tento krok je nedostačující, a i přes vámi vybranou plachtu by se mohly vyskytnout prasklinky. Kromě toho snižujete její celkovou životnost a funkčnost. Vhodným zazimováním se považuje rozebrání výrobku na několik součástí a to tak, aby ji bylo možné uschovat do teplé místnosti. Vždy je ale na místě, přečíst si informace, které na výrobku uvádí výrobce. Ptáte se proč? Někteří výrobci mohou mít pro úschovu v zimním čase speciální požadavky. V případě, že byste je nesplnili, mohli byste snadno přijít i o záruční lhůtu.

Péči vám trampolína vrátí

V obchodech můžete najít vhodní přípravky, které jsou určené pro údržbu trampolín. Jsou to například různé olejíčky, pomocí kterých se výrazně zvýší její životnost. Je to podobné, jako byste pečovali o své auto, také potřebujete pravidelně navštěvovat autoservis a měnit olej. To platí i u trampolín, nepodceňujte tedy její péči a natřete všechny kovové prvky rámu speciálním olejíčkem. Skákání na trampolíně pak bude pro vás větší radostí.