Pokud přemýšlíme o kvalitním zabezpečení domu či bytu, stačí, když se rozhodneme pro správně. My doporučujeme bezpečnostní prvky vzájemně kombinovat.

Kromě mechanického zabezpečení, jako jsou bezpečnostní a protipožární dveře s bezpečnostním zámkem, zajištěná garážová vrata a další vstupy do domu, je třeba mít i bezpečná okna. Použít můžete bezpečnostní venkovní rolety, mříže nebo fólie na okna. Byt či dům se dá zabezpečit i elektronickou signalizací. Kamera podporovaná GSM sítí zaregistruje každý pokus o vniknutí do domu a přenese informaci i s obrázky pomocí SMS, MMS a GPRS přes mobilní telefon či e-mail na policii, hlídací službu nebo libovolné telefonní číslo. Ohlídá i únik vody nebo plynu, zaregistruje kouř i požár.

Mechanické zábrany

Montáž mechanických zabezpečovacích prostředků je snazší a levnější než instalace elektroniky. Bezpečnostní dveře jsou důležité pro ochranu domu či bytu. Mají pevnou kovovou konstrukci doplněnou celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostru i rozvorový systém. Bezpečnostní dveře jsou zajištěny minimálně na šesti, obvykle až na deseti či dvaceti místech. Bonusem je i bezpečnostní uzamykací vložka, odolná proti odvrtání a vyhmatání klasickou nebo vibrační planžetou. Zvolte certifikované bezpečnostní dveře ve III. bezpečnostní třídě a vyšší, s vložkou a kováním minimálně v totožné bezpečnostní třídě jako dveře.

Mříže a fólie

Pevné mříže do oken musí být ukotveny zevnitř. Nůžkové mříže se využívají na ochranu lodžií, ale snadno mohou zlodějům posloužit i jako žebřík do vyšších pater. Bezpečnostní fólie 3M ochrání okno proti rozbití a proražení skla. Pojišťovny je pokládají za srovnatelné s mřížemi. Fólii na okně nevidíte, neubírá světlo, ochrání vás před UV zářením i pořezáním při rozbití skla. Laminovaný polyesterový film o tloušťce 0,3 mm se lepí na vnější sklo z vnitřní strany. Předokenní hliníkové rolety s lamelami vyplněnými polyuretanem slouží jako zabezpečení, které zloděj nepřekoná. Vyrábějí se v mnoha barevných provedeních i v imitaci dřeva. Jsou ochranou před sluncem a v zimě i před únikem tepla. Bezpečnostní rolety si můžete prohlédnout na Louver.cz.