Zařizujete jezírko na zahradě nebo rovnou celou zahradu? Využíváte různé zahradní dekorace, ale máte zájem také o kameny, které váš pozemek posune na úplně jinou úroveň?

Nová dekorace

Kameny na zahradě přináší úplně nový rozhled. Češi je využívají v poslední době častěji. Není se čemu divit, ačkoliv to některým nepřipadá, jedná se o krásný doplněk. Kameny nemusí být nutně umístěny v blízkosti jezírka, použít je lze i na jiné účely. Co takhle si z kamene udělat letní posezení u bazénu nebo rovnou takové opalovací lehátko? Buďte při tvorbě své zahrady originální. Mimo jiné z nich můžete snadno vybudovat malou skálu nebo stavbu. Nemusíte hned stavět nový dům! Postačí malá skála, kterou například postavíte k jezírku.

Kameny na zahradě musí být odolné

Kameny vybírejte nejenom podle vzhledu, ale jeho odolnosti. Menší a nekvalitní kameny nemusí vydržet příliš dlouho. To vám následně způsobí další komplikace. Po zničení kamene budete muset opět lítat po městě a shánět vhodnější a odolnější dekoraci. Ušetřete si čas hned na poprvé a zjistěte, jaký kámen je vhodný právě pro vaši zahradu. Kameny trpí především drolením, které způsobuje nadměrný výskyt vody.

Lidé vidí kámen pouze jako věc, která se vyskytuje v přírodě. Kameny na zahradě už nevidí, jako správnou dekorativní pomůcku. To je ale velký omyl. Existují dekorativní kameny, které nehrají pouze jednou barvou. Kameny na zahradu můžete pořídit ve více barevných variantách. Zkuste být odvázanější a pořiďte si odvážnější kameny. Kolemjdoucí lidé se budou díky pěkným kamenům za vaší zahradou otáčet nebo si ji dokonce fotit.

Zeptejte se zahradních architektů

S výběrem nejkvalitnějších kamenů to v České republice není úplně snadné. Neříkáme, že to není možné, jen s tím budete mít mnoho starostí. Na druhou stranu se rozhodně vyplatí si počkat. Pomoct vám můžou zahradní architekti. Jedná se o osoby zabývající se zahradním designem a dekoracemi. Rádi vám poradí, jaký typ dekorace se na vaši zahradu bude hodit nejvíce. Kromě toho vám řeknou, kde sehnat okrasné kameny přímo vaší zahradě na míru.

Další zajímavé články: