Konec zimy se pomalu, ale neúprosně blíží a my se tedy můžeme podívat, co vše se dá na jaře udělat, aby bylo léto příjemnější. Většina lidí si při slově léto vybaví vedro a vodu. Pro ty kteří si chtějí dopřát odpočinek i v blízkosti svého domova jsme si připravili tipy jak na to.

Dvakrát měř a jednou řež

Vždy je lepší si k plánování přizvat odborníka, v nejlepším případě přímo bazénového specialistu z firmy, kterou jste si na realizaci vybrali. Nezapomeňte vše pečlivě zkonzultovat, ideálně přímo ukázat pozemek vašemu specialistovi. Jeho rady a poznatky mohou být zásadní ve volbě umístění, protože eliminují možná rizika, která by mohla vaši investici časem znehodnotit.

Většina lidí si myslí, že jde pouze o umístění a tvar bazénu, opak je však skutečností. Členitost a svahování terénu se může projevit stejně nepříjemně, jako špatná geologická podlož. Rizik je celá spousta a právě proto není nikdy špatně si připlatit za poradenství, které navíc v dnešní době nabízí spousta firem v rámci zakázky zdarma.

Nečekané komplikace

Spodní vody jsou jedna z nejčastějších potížích při výstavbě bazénu. V lepších případech vám stavbu znepříjemní, jindy dokonce znemožní. Nechte si proto poradit, který konstrukční typ bazénu se na váš pozemek hodí.

Oko zkušeného specialisty dokáže odhadnout, jak velký vliv nezpevněná podlož, má na váš pozemek. Strmé svahy také dokáži zvýšit náklady, nicméně většinou se dá situace vyřešit k vaší spokojenosti.

Samé papíry

Dokumentace, projektová vizualizace, další návrhy, smlouvy. Každý to známe, ale vždy je lepší mít svou stavební dokumentaci u sebe a pořádně jí zkontrolovat, zda je vše jak si přejete. Zároveň není vůbec od věci se během realizace podívat na průběh práce a nechat si ukázat, kde co bude a jestli je vše jak má.

V rámci tohoto kroku je dobré si rozmyslet, jestli chcete zastřešení, případně jestli nyní nebo později. V případě, že plánujete zastřešení na později tak si rovnou nechte vypracovat návrh, nebo počítejte dopředu s místem a tvarem bazénu, aby bylo zastřešení možné.

Ladíme

Je nutné si uvědomit, že ačkoli jste zadavatel práce, tak stavba je v režii stavební společnosti, správná firma zaměstnává odborníky, kteří ví nejlépe které řešení je nejlepší. Od výkopu přes instalaci bazénu až po zapojení ovládání, čerpadla, osvícení a dalších detailů. Podstatné je, aby ovládání bylo při ruce a vysvětleno ovládání. K čerpadlu mít hlavně snadný a krytý přístup.

Pokud máte v plánu stavbu bazénu, doporučujeme již nyní domluvit stavební společnost, protože na jaře již nemusíte sehnat termín.