Rostlinky zdobí v České republice nejednu domácnost. Problém je však v pěstování květin, které nemusí být vždy snadné. Věděli jste, že existují nenáročné květiny do bytu?Jestliže si myslíte, že tyto nenáročné květiny do bytu neokouzlí vaši domácnost, jste na omylu. Jsou stejně nádherné jako ty, které vyžadují vyšší péči.

Pěstování květin

Ne každý má na pěstování květin dostatečné množství času. Nezáleží na tom, jestli je důvod práce nebo rodina, je potřeba si uvědomit, co je důležité a co naopak ne. Stejně jako práce by pro vás měla být důležitá domácnost a zvlášť květinky. Jestliže vám jde o blaho svých dětí, jsou rostlinky rozhodně tou správnou volbou. Nejenom, že dodávají vzduch, ale příjemně dokážou také okouzlit celý interiér vaší domácnosti. Nenáročné květiny do bytu vás nebudou stát příliš času vzhledem k tomu, co vám mohou přinést.

Nenáročné květiny do bytu: 1. část

První rostlinkou, která nevyžaduje vysokou pozornost je zdravá aloe vera. Aloe vera je výjimečná především svojí vydrží, takže ji nemusíte příliš často zalévat. Kromě toho má léčivé účinky, takže se u vás rozhodně neztratí. Mezi nenáročné květiny do bytu patří také Tchynin jazyk, který zdobí po celé České republice několik domácností. Je považována za velmi nádhernou a zároveň dekorativní rostlinku. Třetí skvěle se hodící květinkou patřící do skupiny nenáročných rostlinek je fíkus. Fíkus je možný sehnat v několika barvách. Mimo jiné jde o druh, který se hodí převážně do panelákových bytů.

Nenáročné květiny do bytu: 2.část

Jste milovník kapradin a rádi byste u sebe doma přivítali nového člena? Vaše volba by rozhodně měla směřovat k rostlince s názvem netík. Mezi lidmi je netík považován za nejkrásnější druh kapradiny, který je zároveň vhodný do jakékoliv domácnosti. Jestliže vám můžeme poradit, nejvhodnějším místem pro tuto pokojovou rostlinku bude vaše ložnice. V neposlední řadě bychom vás chtěli seznámit s lopatkovcem. Jste tady z důvodu toho, že si chcete vybrat nenáročné květiny do bytu, mám pravdu? Pak je lopatkovec jedničkou ve svém oboru. Na péči je ze všech zmiňovaných rostlinek nejméně náročný, a přitom stále okouzlující.