Nové bydlení v podobě stavby rodinného domu je běh na dlouhou trať. Zvlášť, jestliže se do stavby rodinného domu chcete pustit svépomocí.

Nové bydlení – začínáme

Lidé mají o stavbě rodinného domu většinou špatné informace a myslí si, že je to krok na pár dní. Bohužel, realita je jiná! Je potřeba zajistit veškerou povinnou dokumentaci, bez které prostě nebudete moct začít stavět. Připravte se na to, že vás čeká hromada papírování, výběr dodavatelů materiálu a dozor. Kromě toho, pokud nemáte dostatečné finanční prostředky, tak vyřízení hypotečního úvěru je zcela na místě.

Zkuste přemýšlet o stavební firmě

Vlastníte už pozemek, který je kompletně připravený ke stavbě? Doporučujeme, abyste se do stavby nevrhali svépomocí, ale na celý projekt si přivolali odborníky. Ti vám zajistí celý průběh stavby od A po Z. Nebudete se muset starat o dokumentaci, která zahrnuje povolení a projekt. Stavební firmy mají navíc bankovní partnery, takže zajistit vám financování pro ně bude snažší. Během několika málo minut jsou vám ochotn ukázat nabídku téměř všech bankovních společností. Nové bydlení je bohužel déle trvající proces, který v žádném případě nepodceňujte. Stavební firma zajistí i komunikaci s úředníky.

Rodinný dům si vyberete tzv. jedním kliknutím

U stavebních firem máte výhodu v tom, že si budete moci vybrat z několika hotových projektů. Tyto rodinné domy jsou velmi pečlivě navrženy a obsahuji povinnou výbavu pro spokojený život. Na výběr máte samozřejmě i druhou variantou a tou je nechat si vypracovat nový projekt rodinného domu. Při výběru této varianty počítejte s vyšší konečnou částkou za zhotovení nového projektu. Stavební společnost za vás vyřídí ohlašovací nebo stavební povinnost. Pokud byste se do stavby pustili svépomocí, museli byste si zjistit informace o tom, kdy ohlašovat a kdy žádat o stavební povolení. Většinou jde o velikost rodinného domu, následně se podíváte do tabulek a zjistíte, který úkol je potřeba udělat. Nepodceňujte výběr dodavatele materiálu. Výhodou u stavební společnosti je jejich praxe a zkušenosti s materiály různých firem.

Další zajímavosti: