Bydlíte v rodinném domě, který má původní střechu a přemýšlíte nad rekonstrukcí? Pokud ano, neváhejte. Rekonstrukci střechy bude nutné jednou provést a čím dříve, tím lépe. V horších situacích jsou majitelé nemovitostí, kterým do rodinného domu teče voda právě kvůli nefunkční střeše. Nenechte to zajít tak daleko a dopřejte svému domu novou střechu. Navíc vás už jistě omrzelo dívání se na střechu, která už nevypadá ani po vzhledové stránce v pořádku. Jestliže bez rekonstrukce střechy žijete v domě několik let, budou s největší pravděpodobností špatné i střešní pláště.

Rekonstrukce střechy by měla být provedena pečlivě

Střecha by měla projít celkovou změnou a to včetně zateplení a izolací. Dnešní trendy v oblasti bydlení jsou zcela někde jinde a původní střecha nedosahuje moderních hodnot. Rekonstrukce střechy se také provádí z důvodu celkového rozšiřování rodinného domu. Rozhodně s námi budete souhlasit, že by dům nevypadal vzhledově dobře, kdyby jedna část střechy byla nová a druhá část původní. Proč tedy neopravit rovnou celou střechu?

Střešní plášť – co nejvíce škodí?

Nejvíce střešní plášť poškozuje samotné počasí a především UV záření, které vydává slunce. Pokud se rodinný dům nachází v místě, kde je větší výskyt slunce, nebude funkčnost střešního pláště taková, jako uvádí výrobce. Hodně bude záležet, jaký si zvolíte materiál střešních krytin. Jestliže sáhnete po asfaltových střešních krytin, můžete očekávat problémy se sluncem mnohem dříve, než například u plastových. U asfaltových krytin dochází při kontaktu se sluncem k nadměrnému zatížení, což vede k oslabení funkcí daného střešního pláště.

Na střešní krytinu také velmi špatně působí neustále se měnící klimatické podmínky. S tímto problémem se nejčastěji můžeme setkat na horách nebo v lese. Pokud tedy máte rodinný dům na horách, bude potřeba dobře promyslet postup a materiál celkové rekonstrukce střechy. Pozor byste si měli dávat zejména na sníh nebo led. Máte rekonstrukci střechy hotovou? I přes to byste na ní neměli nechávat žádný sníh. Neničte si hned na začátku novou střechu! Provádějte pravidelný úklid střechy, aby nedocházelo ke zbytečnému přetěžování.

Další zajímavé články: