Před samotným výběrem rolet je třeba si uvědomit, jaký typ vůbec hledáme a k jakému účelu je pořizujeme. Chcete pouze zatemnit místnost, ochránit soukromí svých vnitřních prostorů, nebo jde spíše o dekorativní prvek? Velmi důležitá je také velikost rolet a prostoru kam je chceme nainstalovat a v neposlední řadě také nesmíme zapomenout na materiál, který se musí hodit nejen barevně.

Praktické a jednoduché

V České republice jsou populární především interiérové rolety, ale není tak ojedinělé i setkání s roletami předokenními. Interiérové mohou díky svému krytí před živly nabídnout větší paletu materiálu i barev, zároveň se k nim člověk snadno dostane, což velmi usnadní ovládání. V případě elektrického motoru je možnost zabudovaného ovladače například do zdi, nebo bezdrátového do kapsy. V dnešní době je také zároveň možnost předdefinovat několik profilů, takže pouze stisknete vámi zvolené nastavení a nemusíte čekat s ovladačem, až bude na správné úrovni.

Každému po chuti

Za naší redakci můžeme doporučit žaluzie typu plisé. Stupeň zastínění si můžete nastavit dle vašich potřeb ze tří druhů látek. Propustná záclonovina, středně stínící či zcela stínící látky jsou varianty poskytující možnost výběru téměř pro každého. Navíc existují i variabilní rolety pro den i noc, které se skládají ze dvou typů látek, takže si jen vytáhnete tu která je pro vaši situaci vhodnější.

Dětské pokoje

Mnoho žaluzií (včetně plisé) se navíc hodí i do dětského pokojíčku, kde máte možnost zvolit barevné motivy s obrázky, nebo různými tvary dle vaší specifikace. Je také možnost pořídit žaluzie vyrobené ze skelného vlákna pro děti trpící alergiemi.

Údržba

Zejména maminky ocení, že námi vybrané žaluzie se téměř nezašpiní, protože mají speciální povrchovou úpravu. Jsou odolné vůči nečistotám, odpuzují prach, a pokud se i přes to vaší ratolesti podaří žaluzii ušpinit, stačí vzít vysavač nebo použít vlhký hadřík.

Roleta na střešní okno

V poslední době také velmi oblíbená volba pro rodinné domy roleta na střešní okno. O víkendu si mnoho lidí rádo pospí, ale kvůli osvětlení místnosti má ve střeše nad postelí okno, které v tuto chvíli pouští až příliš nežádoucího světla. Není nic jednoduššího než před spaním zatáhnout roletu a ráno si dopřát zasloužený spánek.

Montáž

Pokud nejste domácí kutil a nemáte jistotu, že veškeré postupy provedete správně tak nechte raději montáž na profesionálech. Jde o centimetry a oprava zpackané práce není nikdy příjemná. V opačném případě si však nezapomeňte u naměřených hodnot přidat pár centimetrů od rámu, abyste si nekoupili příliš krátkou roletu. Většina prodejců má na svých webových stránkách často postupy jak právě pro jejich produkt naměřit hodnoty.