Čeká vás stavba rodinného domu? Seděli jste s partnerem nad skleničkou dobrého vína a najednou jste dostali myšlenku na vlastní bydlení? Nemáte chuť bydlet v bytě a volíte raději cestu postavit si vlastní rodinný dům?

Stavba rodinného domu je běh na dlouhou trať

Od těchto slov vás samozřejmě dělí ještě pořádná práce a časová investice. Jedna z důležitých otázek u stavby rodinného domu je, zda bude váš vysněný dům malý nebo velký. Připadá vám tato otázka zbytečná a odpovídáte rovnou větou, že se malý dům nevyplácí stavět a máte hned jasno? Radíme vám, abyste odpověď ještě zvážili. Ať už se rozhodnete pro malý nebo velký rodinný dům, u obou variant narazíte na výhody a nevýhody.

Určitě vás překvapí, jak je obtížné najít společné řešení při výběru velikosti rodinného domu. Muži jsou většinou pro větší domy, ženy se spokojí kvůli úklidu s menším. Jak najít společné řešení a co ještě může pomoct při rozhodování? Nezapomeňte při přemýšlení na stavbu rodinného domu myslet také na budoucnost. Pokud se pro rodinný dům rozhodnete, bude to s největší pravděpodobností vaše bydlení na celý život.

Právě z tohoto důvodu byste neměli své rozhodnutí provést během pár vteřin. Nemáte děti? Jistě v budoucnu chtít budete, vytvořte místnost pro vaše děti již teď. Často si lidé postaví malý rodinný dům, protože žijí sami, to se však v budoucnu může změnit. Myslete na svoji rodinu. Budete se za několik let starat o vaše rodiče, kteří bydlí daleko a nemáte tak kvůli práce čas za nimi jezdit? Přestěhujte si je k sobě. Jestliže jeden z vás podniká, co takhle zařídit si vlastní pracovnu? Nebudete tak ztrácet svůj drahocenný čas na cestě do své kanceláře v centru města.

Finanční prostředky – spočítejte si cenu vašeho domu

Velmi podstatným bodem jsou finanční prostředky, které na stavbu rodinného domu a následného vybavení máte. Stavba rodinného domu může být při stavbě velkého domečku finančně náročná. Udělejte si u profesionální společnosti cenovou kalkulaci na stavbu rodinného domu. Společnosti vás v mnoha směrech nasměrují správnou cestou a pomohou vám ušetřit i nemalé finanční prostředky. Většina rodinných domů je na hypoteční úvěr. Předem si stanovte částku, kterou můžete měsíčně platit. Obyvatelé České republiky mají v tomto příliš velké oči a v budoucnu tak snadno přicházejí o střechu nad hlavou.

Další zajímavé články: