Stínomilné rostliny jsou skvělé především v tom, že nevyžadují téměř žádné slunce a bez problémů tak zvládnou přežít ve stínu. Jestliže se tedy na vaší zahradě nachází místa, kde slunce nedosáhne, už nemusíte zoufat. Budeme se vám snažit pomoct, jaké rostliny jsou na tyto místa vhodné, a přitom nejsou náročné na péči. Mimo jiné se jedná o stínomilné rostliny, které vaši zahradu nádherně oživí.

Stínomilné rostliny

Pokud jste měli při výběru zahrady špatnou ruku a nemůžete se dočkat sluníčka přes stromy nebo domy, máme řešení. Každá zahrada si zaslouží péči a krásu a jestliže vám to počasí nedovoluje, musíte sáhnout po správných keřích. Jakmile přijdete na vhodné keře a rostliny, kterým nevadí polostín nebo stín, můžete si zařídit zahradu podle svých přání.

Pojďme se na to podívat

Společně se tedy podíváme na samotné stínomilné rostliny, které připadají v úvahu. Mezi první volbu patří rozhodně Kopytník. Jeho krásně lesknoucí zelené listy dokážou zahradě dodat tu správnou energii, která by na takových místech neměla chybět. Velikost této rostliny je pouhých 10 až 12 centimetrů a řadí se do kategorie, které vydrží bez slunce.

kopytník

Mochnička

Pokud by vás zelená barva již omrzela a chtěli byste mít zahradu plnou jiných nádherných barev, je Mochnička správnou volbou. Jedná se o rostlinku, která díky své zářící žluté barvě rozzáří celou vaši plochu. Uvidíte, jak si Mochničku bude chválit každá návštěva, která k vám zavítá na šálek dobré kávy a kus dortu.

Lomikámen

Nízká rostlinka, na kterou můžete v přírodě narazit nejčastěji u vody se bude skvěle hodit k vašemu potůčku. Jde o rostlinku, které byste měli dopřát polostín až stín. Skvělé mezi vaše ostatní květy zapadne. Pořídit si ji můžete v několika barvách, pokud však trváte na barevnosti, vaše volba by měla směřovat po žluté variantě. Lomikámen má rád vlhčí a propustnou půdu, připravte jím tedy takové podmínky, aby se mohly rozvíjet.

zahrada ve stínu