Pokud máte zájem mít fungující a bezproblémový rodinný dům, musí být střešní krytina ve stoprocentním stavu. Střecha musí rodinnému domu sedět a být kvalitně provedena. Bez střechy by dům nebyl domem.

Střešní krytina aneb když finance hrají roli

Většinou záleží na finančních prostředcích rodiny, jakou zvolí střešní krytinu. Je na místě poradit se s odborníkem, který vám dokáže přesněji určit cenu materiálu a celkové práce. Po výběru kvalitní střešní krytiny přichází na řadu otázka, jakou zvolíte barvu, tvar a vzhled střechy.

Střešní krytina má za úkol chránit celkovou střechu a rodinný dům před měnícím se počasím, jako je například déšť, sníh, kroupy nebo vítr. Výběr střešní krytiny je správné podřídit také rodinnému domu. Neuškodí, pokud se v problematice alespoň trochu vyznáte. V případě, že ne, bylo by na místě, abyste si na pomoc přivolali zkušeného řemeslníka s mnoha letou praxí.

Stavba rodinného domu a výběr střechy je stejný jako v jiných odvětvích. Jistě s námi budete souhlasit, že ne vždy se vše k sobě hodí. To stejné platí při aplikování nové střechy. Na střechy, které přesahují sklon 15 stupňů, se nejvíce hodí krytina z plošných rovinných nebo tvarovaných dílců. Máte-li jiný sklon střechy, nemusíte se bát, že by pro vás neexistovaly vhodné střešní systémy.

Podmínky ve kterých žijete, jsou důležité pro výběr střechy

Pokud se teprve chystáte na výběr krytiny, rozhodně jej nepodceňujte. Volbu správné a funkční střešní krytiny si pořádně promyslete, abyste v budoucnu tohoto činu nelitovali. U výběru pečlivě zvažte všechny podmínky, kterým bude střešní krytina čelit. Jestliže je dům postaven ve větší nadmořské výšce, je potřeba zvolit jinou technologii, než kdyby se nacházel níže. Důležité je také počasí v daném místě. Sami musíte určit, jestli je během roku spíše tepleji nebo naopak chladněji. V neposlední řadě může mít jistý vliv také ovzduší. Samozřejmě nelze porovnávat život v horách například se životem ve městě. Právě z tohoto důvodů je potřeba vědět, v jaké části se nacházíte vy, aby byl výběr střešní krytiny co nejpřesnější.

Další zajímavé články: