Chtěli bychom vás seznámit s tipy a triky do domácnosti pro ulehčení domácích prací. Určitě víte, o čem je řeč. Přijdete domů po práci a musíte se okamžitě vhrnout na domácí činnosti, aby se v bytě nebo domě dalo žít. Je pochopitelné, že mnohdy se vám nechce, protože jste toho v práci měli dost a jste jednoduše řečeno unaveni. Jde o tipy a triky do domácnosti, které vám mohou ušetřit alespoň pár minut. Může se stát, že jste některý z těchto tipů nebo triků již vyzkoušeli a nefungovaly vám. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, takže se snadno může stát, že to, co funguje nám, nemusí fungovat vám. Pojďme se už podívat na to, co pro vás máme připravené.

Tipy a triky do domácnosti

Tipy a triky do domácnosti jsme smíchali ze všech kategorií. Určitě znáte pár lapačů prachu, jedním z takových věcí je rozhodně televize. Pokud ji nebudete věnovat při úklidu dostatečně velkou pozornost, za chvílí přes prach nic neuvidíte. Nejsnadnějším způsobem pro utření prachu je stará jemná ponožka nebo punčocháče, které natáhnete přes ruku a pomocí jednoho tahu se prachu zbavíte. Na utírání nábytku jsou nejlepší dětské utěrky nebo ubrousky. Po utření následně použijte olej a nábytek naolejujte. Uvidíte, jak bude v konečném výsledku váš nábytek vypadat. Kromě lesku mu dodáte bezpochyby nejlepší péči.

domácnost levně a hravě

Jdeme do druhé části

Prali jste někdy záclony a po dokončení činnosti nebyly tak bílé, jak byste si představovali? Existuje mnoho tipů a triků, co do pračky přidat a dočkat se tak bílých zářivých záclon. Jedním z tipů je přidání dvou balíčků prášku do pečiva. Možná si teď říkáte, že se jedná o blbost, ale opak je pravdou. Pomocí této ingredience se dočkáte krásného bílého prádla. Poslední nápad se týká rovněž nábytku, nebo spíše koberce. Jestliže necháte například skříň stát dlouho na jednom místě, vytvoří se na koberci otlačenina. Tu odstraníte pomocí vlhkého ručníku nebo utěrky. Položte ji na poškozené místo a poté přejeďte žehličkou přes ručník nebo utěrku. V neposlední řadě vezměte kartáč a místo důkladně překartáčujte.