Úklid po rekonstrukci bývá složitým procesem, který může trvat i několik hodin či dokonce dní. Všude kolem sebe nevidíte nic jiného, než jen nepořádek a hromadu prachu ze stavby. Není se tedy čemu divit, že se do této činnosti moc lidí příliš nehrne. Bohužel i to patří k rekonstrukci nebo samotné stavbě a je tedy důležité přistupovat k této práci důkladně.

Úklid po rekonstrukci v rychlých krocích

Jako první se budete muset věnovat hrubým nečistotám, to znamená starým zbytkům zdí po bourání či jiných velkých částic. Při práci jste totiž s největší pravděpodobností tyto částice dávali pouze na boční stranu, aby nepřekážely dalšímu kroku. Jedná se o fázi, která patří mezi ty jednodušší, protože úklid velkých částic patří mezi snadnější kroky. Kromě velkých částic nečistot a materiálů zde patří i odvoz starých spotřebičů a nábytku. Při rekonstrukci totiž plánujete danou místnost vybavit novým nábytkem a vybavením. Ten starý vám tedy zůstává doma a je potřeba jej odvézt. Je pochopitelné, že nemůžete začít malým prachem, pokud vám staré vybavení překáží.

Tím hrubý úklid rozhodně nekončí! Jestliže váš byt nebo dům prošel také celkovou výmalbou, je nutné uklidit zbytky starých barev. Pokud jste prováděli mimo jiné i malé opravy a údržbu, může se vám stát, že zůstaly na určitých místech i malé částice lepidla. Na další krok se nemůžete přesunout, aniž byste pořádně uklidili hrubé nečistoty.

Dokončovací úklid je nutností

Po hrubém úklidu se můžete přesunout na dokončovací práce, které jsou však také velmi důležité. Do této části patří hlavní úkoly, které děláte téměř každý den. Určitě budete potřebovat mop, vysavač, hadr a kyblík s vlažnou vodou. Vše důkladně vysajte a následně vytřete, aby po zbylém prachu nezůstaly vůbec žádné stopy. Vždy myslete na to, že úklid po rekonstrukci je stejně důležitý, jako samotná rekonstrukce. Mnohdy jsou lidé spokojeni s prací, kterou provedla stavební firma a úklidu už tak nevěnují dostatečné množství času. To vše však může mít obrovský dopad na život v bytě nebo domě.